Badania rynku audiowizualnego i książkowego

Badania rynku audiowizualnego i książkowego

Zachęcamy do zapoznania się z dwoma najnowszymi badaniami:

Badanie rynku audiowizualnego. Konkurencyjność Sektora Audiowizualnego Polski - wyzwania dla dystrybutorów. – raport przygotowany przez TOMO Group na zlecenie MKiDN, Media Desk Polska oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich – ZAPA.

Raport

Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce. Raport z badania założycielskiego.- pierwszy etap dwuletniego badania przygotowywanego przez CBOS na zlecenie Polskiej Izby Książki w ramach finansowania z programu MKiDN – Obserwatorium Kultury.

opis badania

wstępne wyniki

Jak informuje strona prawoautorskie.gov.pl: "Raporty te stanowią element szerszej inicjatywy MKiDN związanej z funkcjonowaniem ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych w praktyce, na poszczególnych, różniących się specyfiką funkcjonowania, rynkach kreatywnych (muzyczny, audiowizualny, wydawniczy oraz rynek gier komputerowych). Obok prac Forum Prawa Autorskiego mają one stanowić podstawę do racjonalnej, społecznej debaty na temat przyszłości prawa autorskiego."

Najbardziej "szokujący" wynik? Ponad 50% respondentów twierdzi, że w ostatnim miesiącu czytała książkę. Czyżby z polskim czytelnictwem nie było tak źle?

Źródło: iPiracy