Pay What You Want to strata czasu?

Pay What You Want to strata czasu?

2459117-humble+bundle+-+logo+vertical

Batman mówi: NIE.

Model sprzedawania w trybie „płać ile chcesz” wciąż budzi sceptycyzm u wielu, chociaż ostatnio serwisy w stylu Humble Bundle (w Polsce BookRage, GamesRage, itp.) pokazywały, że może da się na tym coś zarobić.

Szczególną popularnością cieszy się najnowszy zestaw Humble Bundle pod szyldem Warner Bros Games. W skład pakietu wchodzą takie (swego czasu) bestsellery jak Batman Arkham Asylum i Arkham City, czy seria F.E.A.R i tytuły na podstawie Władcy Pierścieni. Gry te dostępne są w regularnych sklepach po cenie o wiele wyższej niż średnia osiągnięta w sprzedaży (np: w Empiku oba Batmany kosztują w pakiecie 129,99zł; w Humble Bundle wraz z wieloma innymi grami, poniżej 20zł). Gry te jednak znajdują się w sklepach od paru lat i znalazły już swoich następców. Co więc oferuje sprzedaż cyfrowa, w której każdy może zapłacić ile chce?

Do końca akcji został jeden dzień, a pakiet WB Games zebrał już niemal 5 milionów dolarów, przy średniej wpłacie $4,76 i niemal milionie użytkowników. Pieniądze zostaną jeszcze podzielone między trzy podmioty: twórców serwisu Humble Bundle, WB Games, oraz organizację charytatywną We Can Be Heroes. Dokładne proporcje podziału ustalane są przez samych wpłacających!

Nie da się ukryć, że oferta jest wyjątkowo atrakcyjna i, co może ciekawsze, pokazuje, że nawet parę lat po ukazaniu się gier, gdy na rynku króluje jej nowsza część (mowa o trzecim Batmanie – Arkham Origins), istnieje bardzo wielu graczy, którzy chętnie za nie zapłacą. Po prostu nie tyle ile musieliby w sklepie.

Źródło: iPiracy