Youtube zaostrza przepisy dotyczące klipów o grach

Youtube zaostrza przepisy dotyczące klipów o grach

Od ponad tygodnia w serwisie Youtube działa nowy system Content ID, który wyszukuje i analizuje treści objęte prawami autorskimi. W efekcie blokowanych jest bardzo dużo dochodowych materiałów przygotowywanych przez miłośników gier.

Bezpieczne pozostają tylko te filmy, gdzie materiał objęty prawami autorskimi pojawia się jedynie na 10 sekund.

O jakie filmy dokładnie chodzi? Każdy z Was zapewne spotkał się w serwisie Youtube z filmikami, gdzie zapaleni gracze prezentowali "solucję", wraz ze swoimi komentarzami. Jeszcze częściej blogerzy i inni użytkownicy internetu zamieszczali na popularnym serwisie recenzje gier, wraz z obrazem, komentarzami, porównaniami tekstur itp. Obecnie takie filmy są zakazane.

Wprowadzenie Content ID spotkało się (co oczywiste) z falą krytyki, ponieważ bardzo trudno owe prawa uzyskać. W przypadku gier występuje duże rozwarstwienie w zakresie posiadania prawa do przeróżnego contentu. Kto inny zajmuje się fabułą, kto inny odpowiada za realizację graficzną, a jeszcze inny dystrybutor zarządza prawami w zakresie ścieżki dźwiękowej (z tej strony jest podobno najwięcej zgłoszeń).

Jak działa nowy system blokowania materiałów na Youtube prezentuje nam użytkownik Force2Strategy:

źródło: eurogamer.pl

Źródło: iPiracy