AVG RickRolluje internautów

AVG RickRolluje internautów

Serca wielu internautów zamarły gdy okazało się, że AVG Technologies postanowiło położyć kres popularnemu jeszcze do niedawna w sieci "RickRoll'owaniu". Legendarny klip został zablokowany w serwisie YouTube w dniu 23 maja, będąc obejrzanym już ponad 60 milionów razy, w ciągu pięciu lat swojej obecności w serwisie.

Popularność piosenki Ricka Astleya rozpoczęła się w serwisie 4chan, kiedy to grupa internautów zaczęła wykorzystywać go do robienia dowcipów na swoich kolegach. W standardowym wydaniu żart polega na ogłoszeniu sprawy ważnej dla dyskusji, lub ogólnie przełomowej i dostarczeniu linka mającego rozwinąć temat. Po drugiej stronie czeka jednak przebój z roku 1987 - "Never Gonna Give You Up", a naiwniak zostaje tym samym "zRickRoll'owany".

Parę dni temu oryginalny klip Ricka Astleya został jednak zablokowany, a zamiast niego pojawił się napis:

This video is no longer available due to a copyright claim by AVG Technologies.

Wieść o blokadzie rozprzestrzeniła się w mgnieniu oka i być może też z tego powodu popularny klip został przywrócony już po 24 godzinach!

Pozostaje jednak pytanie: w czym Rick Astley przeszkadzał AVG Technologies i jakie prawa właściwie łączą firmę z hitem z lat 80.?