BitTorrent standardową usługą

BitTorrent standardową usługą

Coraz więcej graczy na rynku dostrzega potencjał jaki leży w sieciach BitTorrent. Niedawno pisaliśmy o tym, że dzięki grupie Hackulous sieć P2P może być już obsługiwana bezpośrednio ze smartfonów. Tymczasem odpowiadając na to co lubią konsumenci, obsługę BitTorrent proponują producenci przeróżnych odtwarzaczy multimedialnych.

Pomysł jest prosty, a idea kusząca. Odtwarzacz multimedialny, to urządzenie na którym możemy przechowywać filmy, a które możemy podłączyć do telewizora i z jego pomocą wyświetlać zdjęcia, słuchać muzyki, wreszcie oglądać filmy we wszelkich formatach, a nawet załączać napisy. Od niedawna wielu producentów oferuje także obsługę serwisów internetowych, typu YouTube, Picasa, czy właśnie sieci BitTorrent. Jak wielu? Obsługa klientów BitTorrent to już niemal standard, jak można się samemu przekonać patrząc choćby tu.

W ten sposób uczynna 'skrzynka' sama pobierze film, a następnie wyświetli go bezpośrednio na telewizorze. Nie da się ukryć, że z usługi najwięcej korzystać wcale nie będą Ci, którzy z torrentów ściągają jedynie legalne treści. Jednakże to już pozostaje problemem producentów filmowych. Twórcy odtwarzaczy nie naruszają żadnych praw, za to znakomicie odpowiadają na potrzeby XXI-wiecznego klienta...